Zegarek smartwatch Apple iWatch nie chce się włączyć – co zrobić?

Twój ulubiony Apple smartwatch nie chce się włączyć? Powodów tego stanu może być kilka, podobnie jak sposobów na zlikwidowanie problemu. Co zatem zrobić, gdy Twój iWatch nie uruchamia się? Poniżej znajdziesz garść wskazówek.

Ładowanie zegarka Apple Watch

Jeśli Twój zegarek smartwatch nie chce się włączyć, najpierw sprawdź z pozoru oczywiste i podstawowe sposoby rozwiązania problemu. Zobacz więc, czy Twój iWatch nie ma rozładowanej baterii. Aby sprawdzić stan naładowania akumulatora, naciśnij boczny przycisk w urządzeniu. Jeżeli akumulator jest na wyczerpaniu, to na ekranie wyświetli się czerwona błyskawica. Po około 30 minutach powinna ona zmienić kolor na zielony, który oznacza naładowanie iWatcha do odpowiedniego poziomu. W sytuacji, gdy tarcza jest pusta albo widać na niej ikonę przewodu do ładowania i błyskawicę czerwoną, także kontynuuj ładowanie sprzętu przez około pół godziny. Po tym czasie spróbuj włączyć urządzenie.

Smartwatch nie włącza się mimo ładowania

Czasem zdarza się, że urządzenie jest podłączone do sieci elektrycznej, a mimo to nie chce się włączyć albo na ekranie wyświetla się komunikat: Ładowanie za pomocą tego akcesorium nie jest obsługiwane. Jak włączyć Apple Watch w takim przypadku? Na początek sprawdź, czy zasilacz USB nie jest uszkodzony, a także czy jest we właściwy sposób połączony z przewodem magnetycznym urządzenia. Następnie włóż zasilacz do gniazdka. W przypadku ładowania nowego iWatcha po raz pierwszy, ściągnij folię znajdującą się na ładowarce. Sprawdź, czy ładowarka i tylna powierzchnia smartwatcha są czyste. Ułóż zegarek tyłem na ładowarce. Wbudowane w sprzęt magnesy wyrównają urządzenie, a na jego ekranie powinna pojawić się zielona błyskawica świadcząca o rozpoczęciu procesu ładowania.

Tryb oszczędzania baterii

Kolejnym powodem niewłączania się zegarka Apple Watch jest uruchomiony tryb oszczędzania baterii. Opcja ta ogranicza funkcjonalność i czas reakcji smartwatcha. Gdy funkcja ta jest włączona, zegarek wyświetla na tarczy jedynie aktualną godzinę. Jeśli chcesz wyjść z tego trybu, naciskaj przycisk boczny przez około 10 sekund, aż do chwili wyświetlenia logo Apple.

Restart zegarka Apple Watch

Jeśli żadna z powyższych metod nie przyniesie efektu, wymuś restart smartwatcha marki Apple. W tym celu naciśnij jednocześnie boczny pasek oraz pokrętło Digital Crown i przytrzymaj je przez przynajmniej 10 sekund. Kiedy na ekranie wyświetli się logo Apple, puść przyciski.

Pamiętaj przy tym, aby nie wymuszać ponownego uruchomienia zegarka w trakcie aktualizacji systemu watchOS. Jeśli widzisz na ekranie urządzenia grafikę przedstawiającą postęp aktualizacji, zostaw smartwatch na ładowarce aż do zakończenia procesu.

Jak włączyć smartwatcha, gdy żaden ze sposobów nie działa?

Przetestowałeś wszystkie wymienione sposoby, a Twój smartwatch nadal się nie włącza? Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie zegarka Apple Watch do profesjonalnego serwisu. W Fixiwatch wykonujemy wszelkiego rodzaju naprawy zegarków marki Apple. Może się zdarzyć, że problem z zegarkiem leży gdzie indziej i dla niewprawionych rąk okazuje się niemożliwy do naprawienia. Na przykład, częstym powodem niemożności uruchomienia urządzenia jest uszkodzenie wyświetlacza. W wyniku silnego uderzenia w tarczę albo upadku z wysokości na twardą powierzchnię sprzęt może ulec zniszczeniu w środku. Taka awaria nie zawsze jest nawet widoczna z zewnątrz. Może się zatem wydawać, że z zegarkiem nic się nie stało, ponieważ wygląda tak samo dobrze, jak wcześniej, ale w rzeczywistości sprzęt został uszkodzony.

Dlatego w sytuacji, gdy żadne powyższe sposoby na włączenie zegarka Apple Watch nie działają, zaufaj specjalistom z naszej firmy. Możesz odwiedzić nas osobiście w siedzibie firmy w Lublinie lub też zlecić nam sprawdzenie i naprawę urządzenia zdalnie. W drugim przypadku wystarczy, że bezpiecznie zapakujesz swojego iWatcha i wyślesz go na nasz adres albo do wskazanego paczkomatu, wcześniej uzgadniając z nami szczegóły.

Kontakt w sprawie naprawy:

 

Tel. 577 649 600

Email: fixiwatch@gmail.com