Co to jest Cellular w Apple Watch – czy warto?

Jednym z ograniczeń inteligentnych zegarków jest konieczność łączenia ich ze smartfonem w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności. Do niedawna problem ten dotyczył również smartwatchy od Apple. Jednak najnowsze generacje Apple Watch zyskały dodatkową funkcjonalność, która pozwala w stu procentach wykorzystywać ich możliwości, nawet jeśli iPhone’a zostawimy w domu. Na czym polega Apple Watch Cellular, jakie zalety ma to rozwiązanie i czy warto z niego skorzystać?

Apple Watch Cellular – co to?

Segment smartwatchy to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii elektroniki użytkowej. Marka Apple od lat wyznacza trendy, jeśli chodzi o innowacyjność, proponuje możliwość korzystania ze smartwatcha bez konieczności ciągłego parowania go z telefonem. iWatch Cellular to funkcja, która pozwala korzystać z zasięgu GSM, internetu oraz łączności GPS bez łączenia ze smartfonem.

Samo znaczenie słowa „cellular” w wolnym tłumaczeniu oznacza „sieć telefonii komórkowej”. W istocie wyposażony w tę funkcję Apple Watch może obsługiwać sieć komórkową nie tylko bez połączenia ze smartfonem, ale nawet bez fizycznej instalacji karty SIM. Wszystko dzięki technologii eSIM, czyli karcie wirtualnej, która pozwala zarówno na prowadzenie rozmów i wysyłanie SMS-ów z zegarka, jak i na korzystanie z internetu w smartwatchu bez WiFi.

iWatch Cellular – funkcjonalność i zalety

Wiesz już co to Apple Watch Cellular i jak działa. Jeśli zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie, sprawdź szeroki zakres korzyści, jakie zapewnia zakup iWatch GPS + Cellular. Te podstawowe to m.in.:

 • możliwość odbierania oraz wywoływania połączeń głosowych i prowadzenia rozmów,
 • wysyłanie oraz odbieranie wiadomości tekstowych,
 • sprawdzanie prognozy pogody, kursów walut, najnowszych newsów,
 • słuchanie muzyki i odtwarzanie multimediów,
 • dostęp do Siri,
 • obsługa map oraz nawigacji GPS,
 • surfowanie po sieci,
 • sterowanie inteligentnymi urządzeniami w domu.

 

Apple Watch GPS czy GPS + Cellular?

Jak widzisz, bogata fikcjonalność, jaką gwarantuje iWatch Cellular, znacznie rozszerza możliwości inteligentnego zegarka, w porównaniu ze standardowym wariantem Apple Watch + GPS. Przede wszystkim, Cellular pozwala pozostawić telefon w domu i korzystać z zegarka bez parowania go ze smartfonem, co w wielu sytuacjach, np. na treningu, okazuje się niezwykle wygodne. Co więcej, zakup iWatcha w wariancie z eSIM pozwala korzystać z Apple Watch również użytkownikom telefonów z Androidem, ponieważ nie ma potrzeby parowania go z iPhonem.
 

Które modele iWatch obsługują Cellular?

Kolejną dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych obsługą funkcji Cellular w Apple Watch jest fakt, że amerykańska firma oferuje dość szeroką gamę smartwatchy obsługujących tę funkcję. Do wyboru masz:

 • Apple Watch 7 + Cellular z niegasnącym wyświetlaczem, czujnikiem tętna, pulsoksymetrem, pomiarem pracy serca, GPS oraz wytrzymałym szkłem pokrywającym ekran,
 • Apple Watch 6 + Cellular wyposażony w wyświetlacz Retina OLED, z dwurdzeniowym procesorem oraz licznymi funkcjami monitorującymi stan zdrowia,
 • Apple Watch SE + Cellular z GPS, optycznym czujnikiem tętna, wodoszczelnością do 50 m, oraz wyświetlaczem ze szkła Ion-X,
 • Apple Watch 5 + Cellular z dużym wyświetlaczem, pokrytym szkłem o zwiększonej odporności na stłuczenia i zaawansowanymi funkcjami monitorującymi kondycję oraz zdrowie,
 • Apple Watch 4 + Cellular – podobnie i jak inne modele iWatch, dostępny w dwóch rozmiarach koperty: 40/44 mm z wyświetlaczem pokrytym szkłem szafirowym, obsługą GPS, połączeń alarmowych i funkcją wykrywania upadków.

 

Panujesz zakup Apple Watch + Cellular? Sprawdź sieć

Pamiętaj, że iWatch Cellular nie posiada fizycznego slotu SIM, dlatego korzystanie z tej funkcji wymaga wirtualnej karty eSIM. Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić, które sieci w Polsce obsługą ten standard. W chwili pisania tego artykułu usługę eSIM oferują w naszym kraju:

 • Organge,
 • Plus,
 • T-mobile,
 • Truphone.

Jak widać na chwilę obecną, z grona czterech największych operatorów, usługa eSIM nie jest dostępna jedynie w sieci Play.

Czy warto zainwestować w iWatch Cellular?

Wiedząc, co to jest GPS Cellular i jakie zalety ma posiadanie zegarka Apple Watch wyposażonego w tę funkcję, możesz zdecydować, czy jest to propozycja dla Ciebie. Jeśli często rozstajesz się ze swoim telefonem, a mimo to, chcesz korzystać z pełnej funkcjonalności smartwatcha, Apple Watch Cellular może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podobnie, jeśli mimo posiadania telefonu z systemem Android chcesz używać iWatcha. Decydując się na zakup zegarka w wariancie Cellular, trzeba co prawda liczyć się dodatkowymi kosztami, jednak biorąc pod uwagę rozszerzoną funkcjonalność, jest to wydatek, który zdecydowanie warto ponieść.

Kontakt w sprawie naprawy:

 

Tel. 577 649 600

Email: fixiwatch@gmail.com