Apple Watch eSIM, łączenie z siecią komórkową w smartwatchu

Wybrane modele zegarków Apple Watch umożliwiają obsługę sieci komórkowej bez konieczności instalowania fizycznej karty SIM. Apple Watch eSIM, to usługa, która pozwala wykorzystać pełnię możliwości iWatcha bez ciągłego łączenia go ze smartfonem. Dowiedz się, czym jest eSIM, jak skonfigurować sieć komórkową na swoim zegarku i sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tej opcji.

Czym jest zegarek eSIM?

eSIM to usługa oferowana przez coraz większą liczbę operatorów komórkowych, pozwalająca korzystać z wielu urządzeń mobilnych bez konieczności instalowania w nich fizycznej karty SIM. Sam termin eSIM oznacza wirtualną kartę, nadawaną oraz instalowaną w sposób cyfrowy na urządzeniu – np. zegarku Apple Watch 6 eSIM lub innych modelach iWatcha. Fakt, że jest to karta w pełni wirtualna, pozwala korzystać z niej na urządzeniach, które nie posiadają slotu na tradycyjną, plastikową kartę SIM – np. smartwatchach, tabletach, czy laptopach. Zegarek eSIM umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, wysyłanie i odbieranie SMS-ów czy surfowanie po internecie bez konieczności parowania iWatcha z iPhonem.

Dlaczego warto skorzystać z Apple Watch eSIM?

Obsługa jednego numeru telefonu na kilku urządzeniach to podstawowa zaleta usługi eSIM. Korzystając z tej opcji, telefon z fizyczną kartą nie musi znajdować się w bezpośredniej bliskości zegarka, co z pewnością docenią osoby, które nie zawsze mogą mieć smartfon przy sobie. Wirtualna, zainstalowana w Apple Watch karta SIM doskonale sprawdzi się np. podczas treningu w terenie, umożliwiając prowadzenie rozmów bez łączenia z telefonem. Dzięki eSIM z zegarka Apple Watch mogą również korzystać osoby nieposiadające telefonu iPhone.

Najważniejsze zalety posiadania zegarka Apple Watch z kartą eSIM:

  • pełna mobilność – z eSIM możesz korzystać, gdziekolwiek jesteś,
  • oszczędność czasu – wirtualną kartę możesz aktywować bez wychodzenia z domu,
  • ekologia – karta eSIM to zero dodatkowego plastiku,
  • możliwość skonfigurowania sieci komórkowej dla członków rodziny,
  • brak konieczności posiadania iPhone’a przez członka rodziny.

Konfiguracja eSIM Apple – sprawdź operatora

Jeśli chcesz połączyć zegarek eSIM z siecią komórkową, sprawdź, czy Twój operator oferuje usługę wirtualnej karty. W momencie publikacji tego artykułu, w Polsce eSIM dostępny jest w ofercie sieci T-mobile, Orange, Plus oraz Truphone.

Konfiguracja sieci komórkowej w zegarku iWatch

Sieć komórkową w iWatch łatwo skonfigurujesz przy pierwszym parowaniu telefonu iPhone z zegarkiem Apple Watch. Możesz to również zrobić w dowolnym momencie, wykonując następujące kroki w aplikacji Apple Watch.

  1. Otwórz aplikację na telefonie iPhone.
  2. Wybierz opcję: Mój zegarek, a następnie Sieć komórkowa.
  3. Przejdź na kartę: Konfiguruj sieć komórkową.
  4. Wprowadź login oraz hasło, które otrzymałeś wcześniej od swojego operatora, postępując zgodnie z jego instrukcjami. Jeśli to konieczne, skontaktuj się z infolinią sieci komórkowej, by uzyskać wsparcie.

Konfigurowanie sieci w zegarku członka rodziny

Sieć eSIM Apple możesz aktywować również dla członka swojej rodziny, który nie posiada telefonu iPhone lub korzysta z usług innego operatora niż Ty. Z poziomu aplikacji Apple Watch proces ten wygląda bardzo podobnie jak w przypadku konfigurowania własnego iWatcha. Aplikacja umożliwia dodawanie zegarków do posiadanego przez Ciebie pakietu.

Zegarek eSIM – jak sprawić numer telefonu przypisany do iWatcha?

Możesz łatwo sprawdzić, do jakiego numeru telefonu przypisana jest połączona z zegarkiem Apple Watch karta SIM. W tym celu wybierz opcję Ustawienia na zegarku, a następnie wybierz kartę Telefon.
 

Zmiana operatora a obsługa Apple eSIM

iWatch musi korzystać z usług tego samego operatora co iPhone, z wyjątkiem sytuacji, w której zegarek skonfigurowany został dla członka rodziny, który nie posiada telefonu Apple. Przy zmianie operatora, należy usunąć aktualny plan taryfowy z zegarka i przypisać go do innego planu, wybierając opcję Sieć komórkowa na karcie Mój zegarek w aplikacji Apple Watch.
Rejestracja zegarka Apple Watch eSIM w nowym planie komórkowym powinna przebiec automatycznie. Zegarek przełączy się na usługi operatora, z którego aktualnie korzysta telefon iPhone. Zaktualizowaną taryfę możesz również dodać ręcznie, korzystając z opcji Dodaj nowy plan.
 

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Po połączeniu iWatcha z siecią komórkową możesz swobodnie zarządzać nią na swoim zegarku. W tym celu przesuń palcem w górę na tarczy zegarka, przechodząc do Centrum sterowania. Następnie wybierz ikonę sieci komórkowej, włączając lub wyłączając sieć.
 
Aby korzystać z sieci komórkowej na zegarku Apple Watch 6 eSIM oraz innych urządzeniach obsługujących wirtualną kartę, nie musisz łączyć iWatcha z telefonem. Pamiętaj jednak, że niektóre aplikacje nie będą aktualizowane bez takiego połączenia. Aby wykonywanie rozmów głosowych oraz obsługa pozostałych funkcji na zegarku eSIM Apple Watch były możliwe, telefon iPhone musi być włączony oraz połączony z siecią komórkową lub WiFi.
 

Kontakt w sprawie naprawy:

 

Tel. 577 649 600

Email: fixiwatch@gmail.com