Wymiana szybki Apple Watch – jak to działa?

W FixiWatch szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu wymienisz zbitą szybkę w Twoim zegarku Apple Watch. Bez względu na to, którą generację iWatcha posiadasz, możesz zlecić naszym specjalistom usunięcie usterki, by na nowo cieszyć się w pełni sprawnym urządzeniem. Zastanawiasz się, jak przebiega proces wymiany szkiełka, kiedy można jej dokonać i dlaczego warto zrobić to właśnie u nas? Koniecznie przeczytaj ten artykuł – dowiesz się wszystkiego o naprawach ekranu w zegarkach od Apple.

Zbita szybka w Apple Watch? Możesz ją wymienić!

Zegarki Apple Watch od lat cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, każdego roku bijąc kolejne rekordy sprzedaży. Ich fani doceniają je za nowoczesny, stylowy design, bogatą funkcjonalność i niezawodność. Niestety, mają jedną, istotną wadę – są nią mało trwałe szkiełka, które pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, mogą się rysować lub pękać. Problem ten dotyczy zarówno powłok Gorilla Glass, jak i szkieł szafirowych. Wielu użytkowników iWatch z pewnością zaskoczy fakt, że producent nie świadczy usługi wymiany zbitej szybki w Apple Watch, a jedynie wymianę całego zegarka na nowy. Łatwo się domyślić, że pozostaje ona poza zasięgiem wielu osób, ze względów finansowych.

W FixiWatch wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy zamiast nowego iWatcha oczekują profesjonalnej wymiany samego szkiełka. Realizowana w ramach naprawy pogwarancyjnej wymiana zbitej szybki Apple Watch dostępna jest zarówno dla starszych modeli iWatchy, jak i najnowszych generacji smartwatcha marki Apple.

Rozbita szyba w iWatch – częsty problem

Jeszcze kilka lat temu, problem rozbitych, porysowanych czy uszkodzonych w inny sposób szybek dotyczył głównie smartfonów i tabletów. Popularność inteligentnych zegarków sprawiła, że również wymiana szybki w Apple Watch stała się często zamawianą usługą. Nikomu nie trzeba udowadniać, że korzystanie z zegarka z potłuczonym przednim szkiełkiem nie jest ani przyjemne, ani komfortowe.

W FixiWatch jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy usługę wymiany samej szybki, bez konieczności instalowania nowego ekranu. Jeśli moduł dotykowy działa bez zarzutu, szybko, sprawnie i niedrogo wymieniamy wyłącznie szkiełko, dzięki czemu możesz nadal cieszyć się pełną funkcjonalnością swojego smartwatcha.

Jakie są najczęstsze przyczyny pękania szybki w zegarkach Apple?

Niestety, wiele czynników może doprowadzić do uszkodzenia, porysowania, a także całkowitego zbicia szkła w Twoim iWatch. Sytuacja, w której ekran dotykowy pokrywa się gęstą siecią drobnych pęknięć, nie tylko irytuje, ale często również uniemożliwia korzystanie ze sprzętu. Do najczęstszych przyczyn uszkodzenia szyby w Apple Watch należą:

  • upuszczenie zegarka – niekoniecznie z dużej wysokości,
  • porysowanie szkiełka ostrym przedmiotem,
  • zgniecenie urządzenia,
  • uderzenie o coś twardego.

Ekrany w Apple Watch szczególnie narażone na uszkodzenia podczas podróżowania, uprawiana sportu, czy licznych, codziennych aktywności. Warto tu zaznaczyć, że zbicie szybki w iWatchu może przytrafić się każdemu – nawet osobie, która użytkuje swój smartwatch ze szczególną ostrożnością.

Kiedy możliwa jest wymiana zbitej szybki w iWatch?

Czytając ten tekst, być może zastanawiasz się, czy wymiana szybki Apple Watch jest możliwa w każdej sytuacji? Samo szkiełko wymieniamy wyłącznie, gdy wszystkie pozostałe elementy zegarka – przede wszystkim moduł dotykowy oraz wyświetlacz – działają bez zarzutu. Gdy będą uszkodzone, sama instalacja nowego szkła nie przywróci pełnej sprawności zegarka. W przypadku gdy zdiagnozujemy problemy z dotykiem lub ekranem, poinformujemy Cię o tym i przedstawimy propozycję kompleksowej naprawy zegarka, wraz z indywidualną wyceną. Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na naprawę lub wymianę uszkodzonych podzespołów.

Jak wygląda wymiana zbitej szybki Apple Watch?

Zastanawiasz się, w jaki sposób nasi eksperci przeprowadzają wymianę szkiełka w zegarkach z nadgryzionym jabłkiem w logo? Każda z takich usług realizowana jest przez nas z zachowaniem pełnego profesjonalizmu oraz z wykorzystaniem dedykowanych technologii. Wyłączony zegarek poddawany jest specjalnemu testowi sprawności. Po jego wykonaniu oddzielamy ekran od korpusu urządzenia poprzez usunięcie warstwy kleju. W kolejnym kroku demontowane są taśmy do transmisji informacji oraz digitizer.

W tym momencie możemy już dokonać wymiany zbitej szybki Apple Watch na sprawne, fabrycznie nowe szkiełko. Po instalacji komponentu wszystkie elementy zegarka łączone są ze sobą z zachowaniem szczególnej ostrożności. Po złożeniu zegarek poddawany jest szczegółowej diagnostyce. Jeśli wszystko działa bez zarzutów, sprzęt zwracany jest właścicielowi.

Wymiana szybki Apple Watch Series 0 i 1

Zmiana pękniętego szkła możliwa jest m.in. w modelach dwóch pierwszych generacji. Aby wymienić szybkę w Apple Watch 7000 oraz modelu Series 1, muszą one posiadać w pełni sprawny moduł dotykowy oraz wyświetlacz OLED prawidłowo pokazujący obraz. Jeśli dotyk w Apple Watch Series 0 lub 1 nie działa w ogóle lub pracuje nieprawidłowo, zwykle konieczna jest wymiana całego ekranu.

Apple Watch Series 2 i 3 – naprawa szkiełka

W urządzeniach Apple Watch 2 i 3 wymiana szybki możliwa jest niezależnie od tego, czy dotyk działa czy nie, gdyż serwis obejmuje montaż nowego szkiełka wraz z digitizerem. Jeśli natomiast ekran OLED nie wyświetla obrazu lub pokazuje go częściowo, niezbędna może okazać się wymiana całego wyświetlacza.

Wymiana szybki Apple Watch 4

Posiadacze czwartej generacji zegarków iWatch mogą skorzystać z usługi samej wymiany szybki Apple Watch niezależnie od tego, czy dotyk działa prawidłowo, czy nie. Warunkiem, umożliwiającym montaż wyłącznie nowego szkiełka, jest prawidłowe pokazywanie obrazu przez wyświetlacz OLED – podobnie jak ma to miejsce w starszych modelach zegarków.

Serwis wyświetlacza Apple Watch 5 i 6

W przypadku Apple Watch 5. generacji możliwa jest już wymiana samej szybki (jeśli dotyk działa prawidłowo) lub szybki z digitizerem (gdy panel dotykowy jest uszkodzony) – oczywiście pod warunkiem, że wyświetlacz działa bez zarzutów. Z kolei sama wymiana zbitej szybki Apple Watch 6 Series możliwa jest w sytuacji, gdy zarówno dotyk, jak i ekran działają prawidłowo.

Wymiana szybki – czy jest konieczna w zegarku Apple?

A może nad zbiciem szybki w swoim iWatch zamierzasz przejść do porządku dziennego, starając się nadal użytkować zegarek? Zdecydowanie odradzamy takie podejście. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że przez korzystanie z Apple Watch z uszkodzonym wyświetlaczem, narażają oni swój sprzęt na inne, znacznie poważniejsze dysfunkcje. Te najczęściej spotykane, powodowane brakiem wymiany zbitej szybki w Apple Watch, to m.in.:

  • większa podatność ekranu na dalsze uszkodzenia,
  • trwała awaria podzespołów ekranu,
  • przedostawanie się wilgoci do wewnątrz urządzenia, ze względu na rozszczelnienie obudowy,
  • postępujące pękanie szkiełka – uszkodzone miejsce powoduje osłabienie parametrów całego wyświetlacza,
  • ryzyko kolejnych stłuczeń, pęknięć czy zarysowań,
  • możliwość skaleczenia w kontakcie z ostrymi krawędziami.

Wymiana szybki Apple Watch – oryginalny ekran w Twoim zegarku

Decydując się na wymianę rozbitego szkiełka iWatch w naszym serwisie, zachowujesz oryginalny wyświetlacz. Na wszystkie wykonane usługi udzielimy Ci 6-miesięcznej gwarancji. Kolejną zaletą współpracy z FixiWatch jest to, że nasze naprawy wykonujemy szybko, profesjonalnie i zgodnie z ustalonym indywidualnie kosztorysem. Wszystko to sprawia, że zaufany serwis Apple Watch to sprawdzony sposób na bezpieczną i kompleksową naprawę Twojego smartwatcha.

Bezpieczeństwo usługi

Biorąc pod uwagę powyższy zestaw zagrożeń, jakie generuje pęknięta szybka w Twoim Apple Watch, najlepszym wyjściem jest jej wymiana w profesjonalnym serwisie. Nie polecamy robić tego na własną rękę, gdyż samodzielne naprawy nie tylko skutkują utratą prawa do bezpłatnego serwisu, ale przede wszystkim – mogą doprowadzić do poważnych awarii i usterek, przy których rozbicie szybki w zegarku wydaje się błahostką.

Bezpieczeństwo naprawy w renomowanym serwisie, doświadczenie specjalistów oraz markowe podzespoły – to tylko niektóre z wielu powodów, dla których wymiana szybki Apple Watch powinna być wykonywana przez ekspertów. Wiedza oraz profesjonalny sprzęt, a także systemy do precyzyjnego diagnozowania usterek, pozwalają nam kompleksowo świadczyć usługi naprawy zegarków marki Apple.

Ile kosztuje wymiana szybki Apple Watch?

Każda naprawa wyceniana jest przez nasz serwis indywidualnie, z uwzględnieniem niezbędnych do wykonania prac oraz części zamiennych. Cena zależy m.in. od modelu zegarka, skali jego uszkodzenia czy rodzaju stosowanych podzespołów. Jednocześnie, jako jeden z serwisów z najdłuższym stażem na rynku, jesteśmy w stanie zagwarantować konkurencyjne ceny oraz atrakcyjne warunki współpracy. U nas wymienisz szybkę w swoim Apple Watch nie tylko szybko, profesjonalnie i bezpiecznie, ale także niedrogo.

Naprawa w systemie Door-to-door

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników z całego kraju, oferujemy pełną gamę usług serwisowych w systemie zdalnym. Mimo że siedziba naszego stacjonarnego serwisu mieści się w Lublinie, szybko i profesjonalnie wymienimy zbitą szybkę w Twoim Apple Watch, jeśli mieszkasz w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie lub dowolnym, innym rejonie kraju. Korzystając z naprawy wysyłkowej Apple iWatch, możesz przesłać nam uszkodzony zegarek, a po wykonaniu naprawy, odebrać go od kuriera lub z paczkomatu. Wygodnie, niedrogo i bezpiecznie – właśnie tak wykonujemy nasz serwis zegarków Apple Watch.

Wymiana zbitej szybki w Apple Watch – zleć to ekspertom z FixiWatch!

Naszą specjalnością nie jest wyłącznie wymiana zbitej szybki Apple Watch. Realizujemy pełen zakres obsługi, obejmujący m.in. wymianę baterii lub obudowy oraz naprawę ekranu dotykowego. Serwisujemy również zegarki po zalaniu, przywracając ich pełną sprawność. Wymiana rozbitego, pękniętego lub porysowanego szkiełka nie musi być problemem, jeśli powierzysz ją profesjonalistom. Zachęcamy do korzystania z naszych usług już dziś.

Tel. 577 649 600

Email: fixiwatch@gmail.com